Proč jsou MNOHEM zdravější ti, co se do práce těší?

Dávat srdce do toho, co děláme, prospívá naší imunitě. Když se lidé angažují v tom, o co usiluje organizace, kde pracují, jsou mnohem spokojenější a zdravější než ti, kteří do práce chodí neradi.

Otázka: Víte, jaký je rozdíl mezi angažovaným zaměstnancem a tím, co chodí do práce jen si „odsedět“ to své?

Odpověď: Únava, záněty, infekce… nebo i alergie – anebo jejich nepřítomnost.

 

Psychologická oddanost své práci (employee engagement) je zájem přinést své organizaci nějaký užitek. Tato kvalita se ukazuje jako důležitý ukazatel úspěchu řízení firem. Má vliv na obchodní výsledky, spokojenost zákazníka, fluktuaci zaměstnanců, produktivitu i míru absence.

Výzkumy potvrzují, že emoce spojené se spokojeností výrazně zvyšují odolnost organismu na stresovou zátěž. Když lidí tráví více času něčím, co dává smysl, jejich organismus se lépe regeneruje a celkově zdravěji prospívá.

Kdy jsou zaměstnanci angažovaní? Když všechen svůj talent, energii a nasazení přinášejí do svého každodenního pracovního života, svých rozhodnutí a aktivit. A když zároveň plně rozumějí a přesně vědí, jak jejich práce přispívá k naplnění vize a cílů jejich organizace.

Naopak neangažovaní zaměstnanci nemají motivaci a zájem dobrovolně pomáhat svému zaměstnavateli. Ve srovnání s angažovanými nejsou tolik produktivní – a navíc negativně ovlivňují své kolegy.

 

Podle statistik vyplývá, že hned za hodnotami, vztahy a uznáním je pro spokojenost zaměstnanců velmi důležité téma zdraví a wellbeing.

 

Proto jedním z kroků, jak zvýšit angažovanost, může být právě vytvoření zdraví podporujícího firemního prostředí. V práci trávíme v průměru 40,4 hodin týdně. To je hodně času. Pečovat o zdraví není tedy jen aktivita na víkend, každý den, byť i trochu, má cenu. Sportovní aktivity a podpora pitného režimu jsou dobrý začátek. Pro opravdové zapojení wellbeing do firemní kultury však nezapomeňte také na stres management, zdravé jídlo a kontinuální osobní rozvoj.

 

Investicí do wellbeing aktivit na pracovišti vaši zaměstnanci získají:

  • vyšší míru energie a chuť do života
  • lepší zdraví
  • motivaci do práce
  • tvořivost a nové nápady

 

A co z toho bude mít vaše firma jako celek?

Na to už ale jistě odpověď znáte…

 

Autor: Tým Wellnessia 

 

Zdroje:

https://www.selflearning.cz/clanek/dual/manazer/vedeni-lidi-id-147960/angazovanost-zamestnancu-je-vice-nez-spokojenost-id-2047129
http://www.hrforum.cz/na-ceste-od-loajality-k-plnemu-zapojeni-zamestnancu-do-fungovani-firmy/http://www.aon.com/2018-global-employee-engagement-trends/index.htmlhttps://www.czso.cz/csu/czso/cesi-travi-v-praci-prumerne-404-hodiny-tydnehttps://www.health.harvard.edu/healthbeat/the-happiness-health-connection

CHCETE DO FIRMY WELLBEING „NA KLÍČ“?

Možná budete překvapeni, jak obrovský potenciál v sobě skrývají vaši lidé… když jim dáte podmínky, aby ho mohli naplno projevit!

Chcete, aby se wellbeing aktivity staly nedílnou součástí vaší firemní kultury, ale nevíte, odkud začít?  My ve Wellnessia máme s podporou zaváděním zdravých aktivit v předních českých i mezinárodních firmách bohaté zkušenosti.
Rádi se o ně s vámi podělíme. Ozvěte se nám!