Kurz podzimního vaření

Buďte fit i na podzim!

Dny se pomalu krátí a krásné počasí, za které jsme všichni vděční, brzy bude ten tam. S příchodem chladných dnů oblečeme zimní bundy a nasadíme kulichy. Zároveň bychom měli změnit způsob stravování i přípravu jídel a využít toho, co nám příroda poskytuje v tomto ročním období. Víte, že strava, která nám prosívá v letních dnech, třeba rajčatový nebo okurkový salát, nám může v zimě zpomalovat metabolismus, způsobovat zimomřivost, únavu a špatnou náladu?

Nevhodná strava často stojí i za zbytečným poklesem imunity v chladných dnech.

Co pro sebe můžete udělat, aby Vám bylo dobře, a spoustu dalšího se dozvíte na podzimním kurzu zdravého vaření u nás ve Wellnessii v Braníku ve středu 7.11. od 16 do 18 hodin.

 

Těšit se můžete na zdravé saláty z podzimní a zimní zeleniny. Připravíme si salát z červené čočky, řepy a sýru feta.

Objevíme společně zelí a jeho kulinářské možnosti ve dvou salátových variantách. Od starověku je zelí považováno za důležitou zásobárnu vitamínu C v zimních měsících a kysané zelí je vynikajícím zdrojem probiotik. Kam se na něj hrabou kapsle z lékárny!  Ochutnáte kvašené zelí a ukážeme si, jak připravit sklenici kvašeného zelí doma.

K podzimu patří také houby. Žampiony jsou z nutričního hlediska ceněné pro obsah bílkovin. Když přidáme tofu, zeleninu a trochu fantazie, budeme mít rychlou a chutnou večeři dříve než se setmí.

Pokud Vás nabídka kurzu zdravého vaření zaujala, objednejte se zde: barbora.hanusova@wellnessia.cz

Cena kurzu:   800 Kč a zahrnuje suroviny, pomůcky, recepty, veškeré ochutnávky – co si uvaříme, to si také sníme.

Vaříme ve skupince max. 5 osob.

Kurzem Vás bude provázet: Bára Hanušová