2 jednoduché tipy, jak z každého sousta dostat maximum pro tělo i mozek

Jak souvisí stav střeva s imunitou, náladou a výkoností? Proč se vyplatí jíst vědomě? A co vám přinese jediný hluboký nádech, než donesete první sousto do úst? Tento článek je sice jen na dvě minuty čtení, ale do života vám přidá klidně celé roky fyzické i psychické pohody. „Povinná“ četba, zejména pokud se právě chystáte z práce na pracovní oběd!

 

Tam pod kůží a svaly břicha se nachází neuvěřitelný svět zaplněný geniálně poskládanými orgány trávicího systému. A právě tam začíná biochemický proces, jehož výsledkem je, že máme stabilní energii, chuť pracovat a myslet a jsme kreativní či výkonní.

Anebo nejsme… Záleží totiž na tom, v jaké kondici jsou naše, ehm, střeva.

Střeva a věci kolem nich sice nepatří mezi frekventovaná konverzační témata, ale představte si, že bychom byli průhlední! Mohli bychom rázem vidět tu neuvěřitelnou aktivitu, díky níž se z čokoládového dortu či dýňové polévky během pár hodin stane energie. To je zázrak zvaný metabolismus.

Střevo tvoří plné dvě třetiny imunitního systému, produkuje více než 20 vlastních hormonů a nervový systém ve střevě obsahuje přes sto milionů neuronů, což je více než počet nervových buněk v míše. Ne nadarmo se téhle spleti nervů říká „druhý mozek“. Střevo se v žádném případě jen tak líně neválí v našem břiše! Kromě toho, že rozpozná všechny molekuly z naší snídaně, úkoluje imunitní buňky a svou geniálně vymyšlenou stěnou propouští živiny do krve. Výzkumy posledního desetiletí ukazují, že stav mysli, nálada nebo třeba i tendence k depresím velmi často přímo souvisí s naším střevem. Nemá-li se střevo dobře, fyzickými projevy mohou být únava, trávicí potíže, bolesti hlavy nebo častá nemocnost. Tenhle zdvižený prst, který ukazuje, kde se o své tělo máme více postarat, se vyplatí brát vážně.

A jak to celé souvisí s myslí a efektivitou? Nezdravé střevo rovná se nedostatek živin. Nedostatek živin dostává tělo do stresu. A zjednodušeně řečeno, napětí a jakýkoliv stres (zejména při jídle) devastují funkčnost střeva. Střevo v nepohodě se stává domovem nepřátelských mikroorganismů a vzniklý diskomfort se pak skrze nervový systém přenáší do mozku. Není divu, že mozek pak musí věnovat energii nejen do boje proti stresu, ale i celé téhle kaskádě fyziologických průšvihů. Má pak čas věnovat se soustředěné práci a otevřené komunikaci? Odpověď známe z vlastní zkušenosti všichni. A co tedy s tím? Možná vás překvapíme, ale pro začátek stačí docela málo.

 

Když jíte, tak opravdu jezte. A dýchejte.

Když trávíme život v poklusu, porada střídá poradu, hoří termíny a ze soustředěné práce nás vytrhává pípání mobilu, bývá nejjednodušší do sebe něco rychle hodit u počítače.

Kdybyste si z tohoto článku měli odnést jedinou věc, je to tahle:  Zastavte. Vypněte zvuk na telefonu. Soustřeďte se na jídlo a snězte to, co máte na talíři pomalu a v klidu. Berte jídlo jako příležitost k „meditaci“. Užijte si barvu, vůni, strukturu, chuť jídla. Tím nastavíte své trávení do optimálního stavu, kdy je schopno vstřebávat živiny.

A mimochodem:  víte, co potřebujete, aby vám hořel oheň v krbu? Dřevo a kyslík. To samé potřebuje náš metabolismus. Dřevo je jídlo a kyslík dodáme dýcháním. Před každým jídlem se proto zhluboka nadechněte. Tak zajistíte, že vaše trávení bude minimálně o 40 % efektivnější. A výsledek? Efektivní trávení, optimální metabolismus, jasná mysl. To pro začátek není málo, že?

Kateřina Literáková za Wellnessia tým

 

TIP PRO FIRMY:

Ve spolupráci s vaší firmou vám můžeme pomoci vytvořit prostředí, kde lidé nejsou unaveni, pracují s radostí a naplno, a snáze vytvářejí hodnoty, o které firmě jde. A to „na klíč“ a s ohledem na firemní kulturu. Rádi se s vámi pobavíme, jak na to právě u vás.
Více o wellnessia WAKE UP programu se dozvíte zde.