Proč mít ve firmě SMOOTHIE MIXÉR (recept uvnitř!)

Firemní wellbeing tip #11

Smoothie dobývají svět – a ne náhodou! Smoothie je totiž šikovná moderní svačinka, která podporuje kreativitu a koncentraci. A proto může smoothie mixér vaší firmě přinést víc, než byste čekali.

 

Tady jsou tři důvody, proč se vyplatí mít tohoto pomocníka i ve vaší firemní kuchyňce.

 

1. Smoothie je vhodné pro všechny

„Náš ředitel má bezlepkovou dietu, proto se na poradách nejí,“ stěžuje si třiatřicetiletá obchodní manažerka Denisa. Zelené smoothie, připravené ze směsi zelených salátů, jablka a banánu vyhovuje dietním omezením alergiků – neobsahuje lepek, laktózu ani ořechy, a může tak jednoduše překlenout propast různých dietních omezení a zákazů.

 

2. Jídlo, které se dá vypít

Obvyklé meetingové jídlo se na porady ne vždy hodí. Znáte tu trapnou situaci, kdy si někdo na poradě označkuje košili majonézou z chlebíčku nebo si nadrobí na oblek kousky sušenky? Smoothie má tu výhodu, že se dá vypít. Nezašpiní ruce ani šaty. A pozor: jde o společensky přijatelné občerstvení, zvlášť pokud k němu přidáte brčko.

 

3. Komplexní zdroj snadno vstřebatelných vitaminů, enzymů a vlákniny

„V jednom nápoji získáte základní dávku ‚živých‘ mikroživin a snadno stravitelnou energii. Navíc vysoký obsah vlákniny pomůže k dobrému fungování střev,“ vysvětluje plusy smoothie lektorka firmy wellbeing Wellnessia Hanka Střelečková.

 

Smoothie je vhodné zpestření pevné stravy pro každý den. Hodí se jako svačina pro zaměstnance nebo jako nápadité občerstvení na manažerské meetingy. Jako zdravou snídani ji ocení i ti, kteří ráno nestíhají a první jídlo jedí teprve v práci.

Už si připouštíte myšlenku, že je dobré mít ve firemní kuchyňce vedle kávomatu i mixér na smoothie?
Výborně. Teď vám poradíme, co je třeba zohlednit při realizaci tohoto nápadu.

 

Výběr správného mixéru

Aby příprava smoothie probíhala hladce, nejprve si ujasněte, pro kolik lidí bude třeba nápoj připravovat – a jakému zatížení tedy bude mixér každodenně vystaven. Zvládne umixovat i větší objemy pohodlně a bez problému? Je dobré zohlednit i velikost mixovací nádoby.

S výběrem vhodného a spolehlivého mixéru do vaší firemní kuchyně rádi poradíme:  eshop Freshjuice.cz.
Zadáním hesla „wellnessia“  do poznámky vaší objednávky získáte zajímavou slevu.

 

Přineste recepty

Nápadů na to, co vše lze do smoothie umixovat není nikdy dost. Vedle mixéru proto vyvěste i tento jednoduchý recept, který může sloužit jako vzorový návod pro lidi, co vše lze zkombinovat.

Základní recept na Wellnessia Green smoothie:

  • 2-3 dl voda
  • 3 hrsti zelené listové zeleniny (polníček, římský salát, špenát, kapusta, kadeřávek…)
  • ½ banánu
  • ½ jablka nebo hrušky
  • šťáva z půlky citronu
  • 1 lžička agávového sirupu

Vše omyjte, příp. očistěte, vložte do mixéru a mixujte minimálně po dobu 3-5 minut. Ideálně uchovejte v lednici, tam vydrží až 48 hod. Nejlépe však chutná nápoj čerstvý.

 

Proč se smoothie mixér vyplatí:

Kromě toho, že podpoříte zdravý svých kolegů a získáte společensky vhodné občerstvení na meetingy, má smoothie mixér i další efekt. Společné zkoušení nových receptů a ochutnávání má teambuildingový efekt na celou firmu. Přináší nejen nové zážitky, ale i společná témata k hovorům a vzájemnou inspiraci. Firemní kuchyňka se stane zase o něco kreativnějším prostorem.

 


CHCETE DO FIRMY WELLBEING „NA KLÍČ“?

Možná budete překvapeni, jak obrovský potenciál v sobě skrývají vaši lidé… když jim dáte podmínky, aby ho mohli naplno projevit!

Chcete, aby se wellbeing aktivity staly nedílnou součástí vaší firemní kultury, ale nevíte, odkud začít?  My ve Wellnessia máme s podporou zaváděním zdravých aktivit v předních českých i mezinárodních firmách bohaté zkušenosti.
Rádi se o ně s vámi podělíme. Ozvěte se nám!