#1 důvod proč lidé vyhledají službu nutričního specialisty

Řekli byste, že důvodem #1, proč lidé vyhledají službu nutričního specialisty, je stále redukce váhy?

Bylo tomu tak v roce 2000, kdy jsme ve Wellnessii začínali dělat nutriční poradenství a je tomu tak i dnes. Ač se povědomí o souvislostech mezi zdravím a tím, co jíme velmi zvedá, čísla mluví jasně. Z deseti klientů, kteří si u nás objednají konzultaci s nutričním koučem, má devět z nich tento požadavek: „Pomozte mi zdravě zhubnout“. (Dalšími důvody jsou pak únava a prevence…“Chci tu ještě nějakou dobu vydržet, chci se cítit lépe …“.)

Proto jsme se rozhodli pro letošek věnovat větší pozornost tématu zdravého hubnutí.

A také proč ne. Vždyť osobní pocit spokojenosti nebo chuť vejít se do šatů je skvělá motivace pro velké změny. A když se hubne zdravě, jde s tím automaticky ruku v ruce i velké zlepšení zdraví.

Někdy se musím trochu pousmát nad mojí snahou sundat jmenovku „paní na hubnutí“, kterou jsem mnoho let nosila a nandat si něco více „urozeného“ jako třeba wellbeing kouč. Ale teď, když vidím tu velkou touhu lidí vymanit se ze začarovaného koloběhu die  a ukončit celoživotní trápení s hubnutím, se s velkou chutí znovu pouštím do sdílení svých zkušeností a podpory všech, kteří to myslí se změnou tentokrát vážně.

Společně s celým Wellnessia týmem jsme dali dohromady systém, který stojí na 3 pilířích –  výživa, mysl a pohyb. Máme ho prověřený 20-ti lety praxe. Nejde tedy o žádné zaručené rychlovky, ale o postupnou změnu každodenních návyků a podporu při objevení opravdové příčiny naší nadváhy.

Můžeme jíst jak nejzdravěji to jde, ale pokud neošetříme opravdový důvod, tak váhu jen těžko udržíme. Přidáváme také oblasti jako spánek, stres a odpočinek a dokonce i vztahy. Ano, je to komplexní téma, které vyžaduje pro začátek pozornost a čas. Proto se do něj pouštíme jen s těmi, kteří opravdu chtějí!!

Jedním z projektů, kde se s těmito principy zdravého hubnutí můžete potkat, je náš nový program RESTART HUBNUTÍ, který začíná společným startem 1. dubna 2020.

Více o programu RESTART HUBNUTÍ se můžete dozvědět přímo na webu programu.

Těším se s vámi na setkání  při konzultacích, na workshopech a nebo v RESTARTU.

Monika Divišová

CHCETE DO FIRMY WELLBEING „NA KLÍČ“?

Možná budete překvapeni, jak obrovský potenciál v sobě skrývají vaši lidé… když jim dáte podmínky, aby ho mohli naplno projevit!

Chcete, aby se wellbeing aktivity staly nedílnou součástí vaší firemní kultury, ale nevíte, odkud začít?  My ve Wellnessia máme s podporou zaváděním zdravých aktivit v předních českých i mezinárodních firmách bohaté zkušenosti.
Rádi se o ně s vámi podělíme. Ozvěte se nám!