Jak vztahy souvisí s energií a metabolismem

Za ta léta práce s výživou jsme viděli mnohokrát, jak lidé, kteří k nám přicházejí se svými potížemi s jídlem, nadváhou, nízkou energií, přejídáním, emocionálním či záchvatovitým jedením, dosáhli zásadních změn. Avšak ne protože by jen začali jíst jinak, vzali si ten či onen doplněk nebo se prostě začali víc hýbat. Změna se stala, když se jim podařilo odhalit, jaký hlubší význam má jejich „symptom“.

A možná vás to překvapí, ale pod vrstvou vnějších problémů, které k nám přišli řešit, se vždycky objevilo spojení se VZTAHY.

Vztahy jsou něco, co dennodenně ovlivňuje naše emoce a zaplňuje naši mysl. Vztahy v zaměstnání, rodině, s partnerem, vztah sám k sobě, vztah k penězům, k sexualitě…a mnoho dalších jsou pevně provázány s potížemi s jídlem, s trávením, s nadváhou, s nedostatkem energie.

V dnešní době jsou vztahy velkou výzvou. 50% manželství se rozpadá, stres spojený se ztrátou vztahu je přirovnáván k prožitku autohavárie každý den po dobu půl roku!!! Vztahy nám přináší potěšení (a toužíme po nich), ale často také dlouhodobý stres, který ovlivňuje efektivitu našich buněk, potažmo náš metabolismus.

Abychom mohli jako koučové a poradci pomoci našim klientům řešit jejich potíže s jídlem a tělem, potřebujeme se hlouběji zabývat i touto oblastí osobního rozvoje a mezilidských vztahů.

Vzdělání a vedení čerpáme mimo jiné už dlouhodobě u Marca Davida, zakladatele Institute for the psychology of Eating a autora bestsellerů Slow dow diet a Nourishing wisdom, kde naše konzultantka Katka absolvuje i trénink Counscious Relationships training.

 

Máte i vy zkušenost, že vztahy ovlivňují vaši energii, kreativitu a chuť do života? Podělte se s námi…

A pokud vás osobně toto téma více zajímá, neváhejte nás kontaktovat

CHCETE DO FIRMY WELLBEING „NA KLÍČ“?

Možná budete překvapeni, jak obrovský potenciál v sobě skrývají vaši lidé… když jim dáte podmínky, aby ho mohli naplno projevit!

Chcete, aby se wellbeing aktivity staly nedílnou součástí vaší firemní kultury, ale nevíte, odkud začít?  My ve Wellnessia máme s podporou zaváděním zdravých aktivit v předních českých i mezinárodních firmách bohaté zkušenosti.
Rádi se o ně s vámi podělíme. Ozvěte se nám!